Leczenie przepuklin


LECZENIE PRZEPUKLIN BRZUSZNYCH

Przepuklina to taka sytuacja kiedy na skutek zmniejszenia wytrzymałości powłok brzusznych w sposób naturalny albo pooperacyjnie dochodzi do uwypuklania się i przemieszczania struktur wnętrza jamy brzusznej przez powstałe miejsca zmniejszonego oporu.

Najczęstsze miejsca powstawania przepuklin to pachwiny, pępek, kresa biała-czyli linia pośrodkowa nad pępkiem oraz miejsca blizn pooperacyjnych.

Operacja polega na rozcięciu powłok, odprowadzeniu zawartości jamy brzusznej do środka i plastyce powłok w celu ich wzmocnienia. Znane są liczne techniki operacyjne w poszczególnych rodzajach przepuklin. Wybór metody zależy od indywidualnych okoliczności , preferencji pacjenta i chirurga.

Najskuteczniejsze współczesne techniki chirurgiczne to zabiegi beznapięciowe z użyciem  siatek syntetycznych. Wiążą się z nieznacznym odsetkiem nawrotów i mniejszym bólem pooperacyjnym.

Niekiedy np. przy rozległych ubytkach powłok brzucha obok siatek stosuje się również techniki łączone polegające na przesuwaniu lub obracaniu własnych powięzi i mięśni tak aby stworzyć optymalne warunki do gojenia bez nawrotu przepukliny.

Dysponujemy sprzętem i fachową kadrą co daje możliwość zastosowania dowolnej metody operacyjnej w zależności od potrzeb pacjenta.

Kwalifiakacji do zabiegu i znieczulenia dokonuje chirurg i anestezjolog w porozumieniu z pacjentem. Przed zabiegiem wykonuje się panel badań niezbędnych do bezpiecznego przeprowadzenia procedury.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu podoponowym lub ogólnym, w wybranych przypadkach możliwe jest znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu w większości przypadków zalecamy oszczędzający tryb życia- bez nadmiernego wysiłku fizycznego przez 6-8 tyg, często pas brzuszny chroniący przed nadmiernym rozciąganiem powłok w okresie pooperacyjnym przez kilka tyg. oraz pielęgnację rany przez średnio 1-2 tyg.

Opieka pooperacyjna odbywa się pod naszym nadzorem i  mieści się w cenie zabiegu.

Dotacje Unijne

Firma realizuje projekt pt. „Innowacyjne usługi w zakresie medycyny estetycznej realizowane przez firmę Pro Beauty Sp. z o.o. w Koszalinie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.8 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF) ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

Wartość całkowita projektu: 565 800,00 PLN

Wartość dofinansowania: 253 000,00 PLN.


Procedura ofertowa

Dotacja unijna - opis projektu


  • Pro Beauty

    Głowackiego 7 (Uromed), 75-402 Koszalin

Projekt i realizacja: KMG Soft