Lipotransfer okolic intymnych


        Wszelkie zabiegi tzw. ginekologii estetycznej należy wykonywać we współpracy ze specjalistami ginekologii. Kobiety muszą być przebadane pod kątem czystości onkologicznej narządu rodnego i wyleczone z ostrych zakażeń pochwy i ew. nadżerek części pochwowej szyjki macicy. Pożądane są badania cytologiczne szyjki macicy, czystościowe pochwy, USG endowaginalne , lekarskie badanie ginekologiczne, wywiad i ogólne badanie lekarskie.

Lipotransfer na krocze

       Jest to przeszczep własnej odpowiednio opracowanej tkanki tłuszczowej. Pełni ona rolę naturalnego wypełniacza oraz leku biologicznego bogatego w komórki macierzyste o dużym potencjale regeneracyjnym i odmładzającym. W porównaniu z preparatami kwasu hialuronowego autolipotransfer jest jeszcze bezpieczniejszy. Uzyskuje się naturalne efekty utrzymujące się nawet przez wiele lat. Powikłania są rzadkie, najczęściej niegroźne i w pełni odwracalne. Obszar lipotransferu zyskuje właściwe wypełnienie i napięcie, skóra się wygładza, a po kilku tygodniach poprawia się jakość skóry, jej grubość i kolor. Miejsce dawcze to najczęściej tkanka podskórna podbrzusza lub okolice przyśrodkowe lub tylne ud pod pośladkami. Tu jest zwykle nadmiar tkanki tłuszczowej a pacjentka dodatkowo uzyskuje poprawę wyglądu okolic dawczych. Liposukcję wykonujemy symetrycznie w tym właśnie celu. Istnieje wiele technik i gotowych systemów pozyskania tkanki tłuszczowej. W Pro Beauty Koszalin używamy systemu Adivive, bądź Adivive + Celltibator- jeżeli dodatkowo chcemy zastosować koncentrat komórek macierzystych. Jest to technologia kosztowna, ale hermetyczny system i kontrola momentu obrotowego wirówki zapewniają wysoką jakość tkanki do przeszczepu. Stosujemy również technologie laserowe gwarantujące efektywność, czystość i wysoką żywotność pobranego materiału biologicznego ( nasz sprzęt liposukcyjny to  LipoLife 3G- laser diodowy o długości fali 1470nm sprzężony z systemem ssącym z kontrolą ciśnienia i systemem filtrującym, który pozwala na odseparowanie najwartościowszej frakcji tkankowej i zachowanie 95% żywotności komórek w pobranej tkance).

       Wybór metody zależy od tego, czy pacjent potrzebuje mało, czy dużo materiału do przeszczepu, oraz od jego potrzeb w zakresie modelowania ciała. Jeżeli dużo to metodą z wyboru jest u nas liposukcja laserowa, jeżeli mało to ręczna z użyciem systemu Adivive.

      Jeżeli jest potrzeba dużej liposukcji np. brzucha i boków to można wykorzystać pobraną tkankę do lipotransferu nawet na kilka okolic, np. piersi, krocze, twarz. Łączenie procedur obniża koszty, skraca czas i zmniejsza uciążliwość dochodzenia do pożądanych efektów w porównaniu do wykonywania ich odrębnie, a nie jest nazbyt obciążające dla typowego zdrowego pacjenta. Zabieg z użyciem Lipolife 3G jest związany ze znikomym ryzykiem powikłań, nie obserwuje się krwawień, a ból w przebiegu okołooperacyjnym  jest akceptowalny. Rutynowo obserwuje się powierzchowne podbiegnięcia krwawe i tkliwość palpacyjną obszaru dawczego, podobnie jest w obszarze biorczym- tu dodatkowo dłużej utrzymuje się obrzęk, uczucie rozpierania tkanek. Objawy te zwykle ustępują po 10 dniach. Procedurę wykonujemy w znieczuleniu tumescencyjnym , POP, lub ogólnym wg. preferencji pacjenta.

 

        Lipotransfer na wargi sromowe większe

     Poprawia wypełnienie warg sromowych większych, powodując ich wygładzenie, napięcie, redukcję pomarszczenia i zwisów skóry. Efekt utrzymuje się nawet wiele lat i wpływa na poprawę jakości skóry, jej grubości , barwy, zwartości. Inaczej mówiąc zabieg powoduje długotrwałe odmłodzenie okolic intymnych. Oprócz aspektów estetycznych i regeneracyjnych lipotransfer na wargi sromowe większe pomaga w likwidacji ziejącej pochwy, co z kolei wpływa na poprawę jej wilgotności i ułatwia utrzymanie właściwej flory bakteryjnej. Efekt ten wraz z dodatkowym ujędrnieniem i pociaśnieniem wejścia do pochwy może dodatkowo wpłynąć na poprawę funkcji seksualnych.

       Lipotransfer w okolicę przedsionka pochwy

    Podanie tkanki w okolicę przedsionka pochwy i na zewnątrz ścian pochwy w jej początkowym przebiegu w  celu zwężenia wejścia do pochwy. Procedura może być połączona z lipotransferem na wargi większe aby zwiększyć efekty tego pierwszego.

Dotacje Unijne

Firma realizuje projekt pt. „Innowacyjne usługi w zakresie medycyny estetycznej realizowane przez firmę Pro Beauty Sp. z o.o. w Koszalinie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.8 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF) ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

Wartość całkowita projektu: 565 800,00 PLN

Wartość dofinansowania: 253 000,00 PLN.


Procedura ofertowa

Dotacja unijna - opis projektu


  • Pro Beauty

    Głowackiego 7 (Uromed), 75-402 Koszalin

Projekt i realizacja: KMG Soft