Plastyka brzucha


ABDOMINOPLASTYKA- PLASTYKA POWŁOK BRZUSZNYCH

Pojęcie to jest szerokie i może być używane w odniesieniu do wszelkich plastyk brzucha ale w mianownictwie zabiegowym tym pojęciem zwykło określać się plastykę skóry i tkanki podskórnej brzucha z zastosowaniem klasycznej techniki chirurgicznej.

Polega ona na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha likwidując jej nadmiar i ponownym zeszyciu tak aby brzuch stał się płaski, a linia szycia przebiegała  poprzecznie , nadłonowo i łukowato w stronę bioder tak aby była ukryta pod bielizną. Niekiedy linię cięcia trzeba przedłużyć w kierunku lędźwiowym obustronnie aby uzyskać właściwe ułożenie tkanek.

Niekiedy , przy dużym nadmiarze tkanek w górnej części brzucha, kiedy ściągnięcie w dół tkanek poniżej pępka nie jest wystarczające plastyka ta może obejmować wyizolowanie pępka i ponowne jego wszycie w innym miejscu skóry powłok po jej obniżeniu i rozciągnięciu.

Technika ta jest zarezerwowana dla przypadków znacznego nadmiaru skóry, które nie kwalifikują się do innych, mniej inwazyjnych technik liftingujących. Jest to rozległy zabieg związany z pozostawieniem dużej blizny i długim okresem rekonwalescencji.

Możliwe jest łączenie technik. Np. liposukcja laserowa LipoLife 3G, która charakteryzuje się usuwaniem tkanki tłuszczowej z silnym efektem liftingującym- obkurczającym skórę, poprzedzająca o 2-3 m-ce abdominoplastykę , może pozwolić na uniknięcie zabiegu abdominoplastyki lub zmniejszenie jej rozległości.

Ponieważ dysponujemy wszystkimi tymi możliwościami po konsultacji pacjenta  z chirurgiem wybierana jest najodpowiedniejsza strategia postępowania dostosowana do specyficznych możliwości i oczekiwań pacjenta.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu podoponowym lub ogólnym. Po zabiegu w większości przypadków zalecamy oszczędzający tryb życia- bez nadmiernego wysiłku fizycznego przez 3-4 tyg, ubranie uciskowe zmniejszające obrzęk i ryzyko krwiaków w okresie pooperacyjnym przez 1-2 tyg. oraz pielęgnację rany przez średnio 1-2 tyg.

Opieka pooperacyjna odbywa się pod naszym nadzorem i  mieści się w cenie zabiegu.

 

Dotacje Unijne

Firma realizuje projekt pt. „Innowacyjne usługi w zakresie medycyny estetycznej realizowane przez firmę Pro Beauty Sp. z o.o. w Koszalinie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.8 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF) ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

Wartość całkowita projektu: 565 800,00 PLN

Wartość dofinansowania: 253 000,00 PLN.


Procedura ofertowa

Dotacja unijna - opis projektu


  • Pro Beauty

    Głowackiego 7 (Uromed), 75-402 Koszalin

Projekt i realizacja: KMG Soft