Leczenie komórkami macierzystymi


ELIKSIR MŁODOŚCI - KOMÓRKI MACIERZYSTE- TRANSFER KONCENTRATU KOMÓREK MACIERZYSTYCH


       Medycyna estetyczna rozwija się z roku na rok. Zdaniem wielu ekspertów hitem 2018 roku będą komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Badania potwierdzają bezpieczeństwo bazujących na nich zabiegów, ich wysoką skuteczność a także szerokie spektrum zastosowania.
Przy użyciu hermetycznego systemu Adivive+ Celtibator do wirowania i inkubowania stosowanego przez prof. Bermana z Los Angeles-prekursora tej metody ,możemy pozyskać koncentrat komórek macierzystych chyba w najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób z technik dostępnych obecnie na rynku. Gotowy produkt zawiera 10-25 mln /ml a ze standardowej porcji 60 ml tkanki tłuszczowej otrzymujemy 5 ml na jeden zabieg. Komórek jest tam tak dużo , ze rozcieńczamy je dwukrotnie do 10 ml właściwego preparatu gotowego do podania. Tkankę tłuszczową w tej metodzie pobieramy ręcznie przy użyciu specjalnych kaniul w znieczuleniu miejscowym (może ty być również tkanka uzyskana z liposukcji laserowej sprzętem LipoLife, gdy procedurze towarzyszy rozległa redukcja tłuszczu np. brzucha lub ud). Tkankę tłuszczową możemy pobrać z dowolnego miejsca gdzie jest dostępna, ale staramy się tak dobierać miejsca aby pacjent dodatkowo uzyskiwał poprawę wyglądu. Tak uzyskany preparat możemy wstrzyknąć np. w twarz w celu jej odmłodzenia albo wzbogacić nim zwykły lipotransfer wypełniający twarz, piersi pośladki, blizny itd. Transfer komórek można rozdzielić na kilka miejsc w zależności od potrzeb.

        Metoda jest sprawdzona i bezpieczna, posiada certyfikaty Unii Europejskiej i jest zaakceptowana przez Ministerstwo Zdrowia w Polsce. System jest w pełni hermetyczny i jałowy na wszystkich etapach procedury, a komórki nie są modyfikowane. Procedura trwa ok 2 h.
Ta innowacyjna technologia pozwala nam na uzyskanie, z pobranej od pacjenta tkanki tłuszczowej, najmłodszych, żywotnych komórek tłuszczowych oraz bezcennych komórek macierzystych i wykorzystanie ich w procesach regeneracji skóry, tkanki podskórnej, więzadeł ,ścięgien, chrząstki, kości i innych tkanek.

       Właściwości regeneracyjne i silny efekt przeciwzapalny komórek macierzystych wykorzystywane są obecnie prawie we wszystkich dziedzinach medycyny. Najwięcej opracowań naukowych dotyczy aktualnie ortopedii, neurologii, medycyny estetycznej, ale pojawiają się coraz to nowe badania. Jest już polska praca dokumentująca znakomity efekt metody w leczeniu stopy cukrzycowej.

       Terapia jednak, aby była skuteczna musi być prowadzona przez fachową kadrę, według sprawdzonych reguł i ze sprawdzonych wskazań. Nie jest to panaceum na wszystko, są znane przeciwwskazania do jej zastosowania i nie może być stosowana bezmyślnie przez laików.

        Pierwszymi wskazaniami w naszej Klinice Pro Beauty w Koszalinie do stosowania komórek macierzystych jest medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna, np.: zabiegi odmładzające twarz, wspomaganie lipotransferu i rekonstrukcji. W dniu 13.12.2017 wykonaliśmy pierwszy autotransfer komórek macierzystych do obu kolan u 45 letniego mężczyzny z chondromalacją kłykci w stawach kolanowych.
Trwają rozmowy z najlepszymi dentystami w celu zastosowania tej metody w stomatologii.

          Zainwestowaliśmy w najlepszy, drogi, profesjonalny sprzęt i współpracujemy z najlepszymi specjalistami. Otrzymaliśmy członkostwo w powstałym w Warszawie -Centrum Medycyny Komórkowej,  które jak myślimy będzie gwarantem jakości w terapii komórkami macierzystymi. Dbamy o to by terapia była na najwyższym poziomie. Jest wiele fałszywych informacji w rozlicznych materiałach medialnych reklamujących terapię komórkową w Polsce. Namawiamy pacjentów przed decyzją o wyborze ośrodka leczącego do dokładnego sprawdzenia jakości wybranej metody.

Dotacje Unijne

Firma realizuje projekt pt. „Innowacyjne usługi w zakresie medycyny estetycznej realizowane przez firmę Pro Beauty Sp. z o.o. w Koszalinie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.8 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF) ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

Wartość całkowita projektu: 565 800,00 PLN

Wartość dofinansowania: 253 000,00 PLN.


Procedura ofertowa

Dotacja unijna - opis projektu


  • Pro Beauty

    Głowackiego 7 (Uromed), 75-402 Koszalin

Projekt i realizacja: KMG Soft